Najczęściej zadawane pytania

Kwestie organizacyjne:

Do kogo skierowany jest program?

Program skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, którzy chcą zdobyć umiejętność efektywnej nauki. Metoda została opracowana w taki sposób, aby zarówno osoby, które osiągają satysfakcjonujące wyniki w szkole, jak i te, które z jakichś powodów mają z tym trudności, mogły w pełni rozwinąć swój potencjał szybkiego i efektywnego uczenia się.


Czy dziecko może odrobić nieobecność na warsztatach?

Możliwe jest dwukrotne odrobienie zajęć. Warunkiem jest zgłoszenie nieobecności dziecka do Działu Dydaktycznego PRZED warsztatami, na których będzie nieobecne. W przypadku możliwości odrobienia zajęć w innej grupie warsztatowej w tej samej miejscowości – zaproponujemy Państwu terminy zajęć w innych grupach. Jeśli nie będzie takiej możliwości, ustalimy odrabianie indywidualne, w którym trener nadrobi z dzieckiem zaległości.

W jaki sposób mogę uzyskać informację na temat postępów dziecka?

Do Państwa dyspozycji jest Dziennik Elektroniczny, który znajduje się w Strefie Ucznia. Należy zalogować się na konto dziecka i stamtąd można przejść do Dziennika, gdzie trener zamieszcza opinie o uczniu po 6, 10 i 20 warsztatach. Dodatkowo otrzymali Państwo numer telefonu do trenera, który może udzielić informacji na temat postępów dziecka, a także mają Państwo do dyspozycji nasz Dział Dydaktyczny, który z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania zadane drogą telefoniczną lub mailową.

Jak zalogować się do Strefy Ucznia? Kiedy dostaniemy login i hasło?

Strefa Ucznia znajduje się pod adresem: http://strefaucznia.edu.pl/ Login i hasło otrzymają Państwo w przesyłce z podręcznikami. W przypadku zgubienia loginu lub hasła, prosimy o kontakt z Działem Dydaktycznym.

Jak zalogować się do Panelu Rodzica? Kiedy dostaniemy login i hasło?

Panel Rodzica znajduje się pod adresem: http://strefaucznia.edu.pl/ Login i hasło otrzymają Państwo w przesyłce z podręcznikami (dane dostępowe są takie same jak do Strefy Ucznia). W przypadku zgubienia loginu lub hasła, prosimy o kontakt z Działem Dydaktycznym.

Jak zalogować się do Engramowej Fiszkoteki?

Engramowa Fiszkoteka znajduje się pod adresem: http://engram.fiszkoteka.pl/  Na drugiej stronie umowy, którą Państwo otrzymali od konsultanta znajduje się kod dostępu, który należy wpisać na stronie klikając na opcję „Wprowadź kod dostępu”. Następnie należy uzupełnić imię, nazwisko i adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny. Po kliknięciu w link, należy wygenerować sobie swój własny login i hasło, za pomocą których będzie można logować się przez naciśnięcie przycisku „Logowanie” w prawym górnym rogu Engramowej Fiszkoteki.

Jak pobrać aplikację mobilną Engram Fiszkoteka?

1. Otwórz na swoim urządzeniu aplikację Appstore/ Sklep Play.
2. Wpisz do wyszukiwarki hasło: Engram Fiszkoteka.
3. Kliknij na aplikację Engram Fiszkoteka, a następnie naciśnij przycisk ZAINSTALUJ w Sklepie Play lub FREE w AppStore. W przypadku pobierania aplikacji w AppStore po kliknięciu przycisku FREE system poprosi o wpisanie hasła do Twojego Apple ID.
4. Poczekaj aż aplikacja zainstaluje się na Twoim urządzeniu.

Co zrobić jeśli nie dostałem linku aktywacyjnego do Fiszkoteki na maila?

Proszę sprawdzić w folderach „inne”, „spam” – czasami tam trafia link aktywacyjny.

Co zrobić, by otrzymać dostęp do Wirtualnych Warsztatów?

Jeśli chcą Państwo, aby dziecko miało dostęp do Wirtualnych Warsztatów, prosimy o kontakt z Działem Dydaktycznym.

Jak mogę ściągnąć tabelkę do ćwiczeń kości, jeśli nie mam jeszcze dostępu do Strefy Ucznia?

Tabelkę można ściągnąć również pod adresem: http://uczsieinteligentnie.pl/2-engram/59-pliki-do-pobrania

Co zrobić z wynikami testów preferencji?

Wyniki prosimy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub przynieść na pierwsze warsztaty.  Jeśli nie posiadają Państwo adresu mailowego, prosimy o kontakt telefoniczny, wysłanie wiadomości SMS lub przesłanie wyników pocztą.

Czy wysyłać do Instytutu wyniki z ćwiczenia kości?

Nie – wyniki prosimy przynieść na pierwsze warsztaty.

W jakich godzinach mogę skontaktować się z Działem Dydaktycznym?

Dział Dydaktyczny jest do państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Infolinia: 801 340 344

Tel. stacjonarny: 12 433 89 70

Tel. komórkowe:

509 913 125

517 203 693

Moje dziecko ukończyło już program a nadal nie otrzymało certyfikatu – dlaczego?

Aby otrzymać certyfikat należy wykonać Testy Sprawdzające (niebieski, fioletowy i żółty), które znajdują się w Strefie Ucznia.

Czy mogę przyjść z dzieckiem na warsztaty?

Zapraszamy rodziców na pierwsze i dwudzieste warsztaty. Pierwsze warsztaty to zajęcia, na których rodzice zapoznają się zarówno z trenerem prowadzącym zajęcia, jak i z samą metodą ich prowadzenia. To warsztaty, na których przekazywane są wszystkie podstawowe informacje organizacyjne, które mają znaczenie dla właściwego procesu uczenia się każdego z uczestników. Podczas tych zajęć prezentowana jest także jedna z podstawowych technik pamięciowych. Na dwudziestych zajęciach przedstawiane są efekty pracy dzieci, zarówno grupowe, jak i indywidualne, a także rozdawane są dyplomy. Podawane są także wskazówki do dalszego rozwoju umiejętności efektywnej nauki. Rodzice podczas tych dwóch spotkań są nie tylko obserwatorami, ale także (jeśli zechcą) mogą sami na sobie doświadczyć działania technik pamięciowych.

Gdzie mogę znaleźć harmonogram warsztatów?

Na pierwszych zajęciach dzieci wpisują harmonogram warsztatów na drugiej stronie w zeszycie ćwiczeń. Dodatkowo znajduje się on w Dzienniku Elektronicznym. O pierwszych warsztatach informujemy Państwa wysyłając wiadomość SMS.

 

Pytania dotyczące metody:

Czy przyspieszenie tempa czytania może obniżyć poziom rozumienia tekstu?

Początkowo rozumienie jest mniejsze, natomiast w miarę treningów poziom rozumienia rośnie.

Jaka jest średnia prędkość czytania przed rozpoczęciem treningów czytania?

Dzieci w wieku 12-14 lat czytają średnio około 100-150 słów na minutę, natomiast osoby powyżej 15 roku życia ok. 200-300 słów na minutę.Jaka jest prędkość czytania uczestników po ukończeniu programu Ucz Się Inteligentnie?

Nasi absolwenci osiągają trzy-, cztero-, pięcio-, a nawet dziesięciokrotne przyspieszenie tempa czytania przy zachowaniu wysokiego poziomu rozumienia (80-100%). Bezpośredni wpływ na wynik ma regularny, codzienny trening czytania po 15-20 minut zgodnie ze wskazówkami trenera po każdych warsztatach.

Dlaczego dzieci uczą się na warsztatach żonglowania?

Żonglowanie trzema piłeczkami świetnie sprzyja synchronizacji pracy półkul mózgowych, a kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o efektywną pracę mózgu jest współpraca jednej i drugiej półkuli. Dzięki żonglowaniu zwiększamy swoją kreatywność i efektywność pracy, a także polepszamy swoją koncentrację.  Żonglowanie ma także ogromny wpływ na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Dlaczego na warsztatach uczymy przez zabawę (na wesoło)?

Dzieci poprzez zabawę łatwiej się uczą. Wykorzystujemy różne metody nauczania, które mają angażować jak najwięcej zmysłów, ponieważ dzięki temu dzieci są w stanie więcej zapamiętać. Dodatkowo nauka bardzo często kojarzy się dzieciom negatywnie – ze stresem, szkołą, niepowodzeniami – co wpływa na niechęć w odniesieniu do uczenia się. Nauka przez zabawę eliminuje w dzieciach te negatywne odczucia i wpływa pozytywnie na ich motywację.

Czy można nauczyć się zasad ortografii za pomocą mnemotechnik?

Oczywiście, że tak. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu z trenerem lub z Działem Dydaktycznym.

Dlaczego dzieci uczą się szybkiego czytania  przy pomocy looka?

Look (wskaźnik) „dyscyplinuje” oko, określa pole widzenia i dobrze wpływa na koncentrację.

Kiedy (po których warsztatach) będą widoczne efekty w lepszym zapamiętywaniu?

Już od pierwszych warsztatów dzieci powinny pamiętać lepiej, ponieważ już wtedy wprowadzana jest pierwsza technika pamięciowa. Na przestrzeni całego programu dzieci poznają kolejne techniki i uczą się dostosowywać konkretną technikę do sytuacji, w której należy coś zapamiętać.

Czy dzieci uczą się szybkiego czytania taką samą metodą jak dorośli?

Dorośli uczą się inną metodą szybkiego czytania. Na warsztatach trening czytania jest dostosowany do wieku dziecka.  

Formularz kontaktowy

 
 
 
 
    

zgoda2

 logo s

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystając nadal z naszego serwisu, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na zapisywanie w przeglądarce plików cookies. W celu uzyskania dodatkowych informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących w związku z tym prawach prosimy o zapoznanie się z treścią naszej Polityki Prywatności.