Engramowa Szkoła Rodzica w Krakowie

Wychowanie bez błędów i porażek jest mitem – odpowiedzialne rodzicielstwo jest prawdą. Dzieci chcą i mają prawo mieć świadomych, mądrych i odpowiedzialnych rodziców – warto więc podążać za ich pragnieniem, bo mądrego rodzicielstwa można się nauczyć.

Serdecznie zapraszamy do Engramowej Szkoły Rodzica na zajęcia warsztatowe z elementami psychoedukacji.  Nasze warsztaty kierujemy do rodziców, którzy chcą:

 • Pogłębić umiejętność rozumienia swojego dziecka, jego potrzeb i możliwości, aby wspierać jego rozwój, stawiając mu adekwatne wymagania; 
 • Zrozumieć, jak postawy wychowawcze rodziców wpływają na rozwój i funkcjonowanie dziecka;
 • Poznać zasady, które pomogą w codzienności wychowywać dziecko – nie tylko dobrymi intencjami;
 • Dowiedzieć się, jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały i jak je słuchać, żeby chciały do nas mówić – czyli jak budować dobrą komunikację i bliskość z dzieckiem.

WARSZTATY

Celem warsztatów jest pomoc rodzicowi w budowaniu lepszej jakości rodzicielstwa – dla siebie i dla przyszłości swojego dziecka. Program Szkoły Rodzica obejmuje 10 zajęć w formie warsztatowej po 4 godziny dydaktyczne. Podczas warsztatów w grupie psychoedukacyjnej, przeprowadzony zostanie trening umiejętności, rozwijający kompetencje rodziców. Zajęcia składają się z części merytorycznej oraz superwizyjnej – nawiązującej do tematów zgłaszanych przez uczestników. Po warsztatach, każdy uczestnik otrzyma materiały z zajęć.

TEMATYKA WARSZTATÓW

 1. Postawy wychowawcze – świadomość zaczerpniętych wzorców.
 2. Granice jako ważny element procesu wychowawczego. Jak stawiać wymagania, jak odmawiać?
 3. Uczucia – rozpoznawanie i nazywanie uczuć. Jak rozumieć dziecko i odzwierciedlać jego stany emocjonalne?
 4. Komunikacja – jak budować porozumienie i bliskość z dzieckiem?
 5. Jak zachęcać dziecko do współpracy?
 6. Kary czy konsekwencje wychowawcze?
 7. Jak rozwiązywać problemy i trudne sytuacje w relacji z dzieckiem?
 8. Jak pomagać dziecku w stawaniu się samodzielnym?
 9. Jak pomagać dziecku w budowaniu jego adekwatnie dobrego obrazu siebie, stosując pomocną pochwałę i zachętę?
 10. Jak nie wpisywać dziecka w role i „uwalniać” je z grania nadanych ról?

GRUPY

Warsztaty prowadzimy w małych grupach – maksymalnie 10-osobowych. Dzięki temu podczas zajęć znajdujemy czas na wzajemną wymianę myśli. Do grupy mogą dołączyć rodzice dzieci w każdym wieku.

TRENER

Szkołę Rodzica prowadzi trener-psychoterapeuta Grażyna Ewa Skowron – absolwentka Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 5-letniego Całościowego Kursu Psychoterapii organizowanego przez CM UJ w zakresie Systemowej Terapii Rodzin i Terapii Psychodynamicznej. Posiada 24 letni staż pracy w Zespołach Terapeutycznych w Specjalistycznej Poradni dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Psychicznymi oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie. Zajmuje się prowadzeniem terapii indywidualnej dla młodzieży i terapii rodzinnej oraz pracą psychoedukacyjną dla rodziców i nauczycieli. Przeprowadza konsultacje dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców: Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu?

ZAPISY

Prowadzimy zapisy na zajęcia w terminie:

 • Grupa sobotnia w godzinach 9:00-13:00 (zajęcia rozpoczną się 25 lutego 2017).

Zainteresowanych rodziców, prosimy o zgłaszanie się na wstępną konsultację z Panią Grażyną Ewą Skowron pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Poruszone zostaną kwestie problemów w komunikacji z dzieckiem, informacji o programie i metodach pracy.

Całkowity koszt programu dla JEDNEGO RODZICA: 790 zł (płatność w dwóch ratach po 395 zł).
Uwaga: w przypadku jednorazowej wpłaty oferujemy upust 50 zł (całkowity koszt: 740 zł).

Całkowity koszt programu dla PARY RODZICÓW: 990 zł (płatność w dwóch ratach po 495 zł).
Uwaga: w przypadku jednorazowej wpłaty oferujemy upust 50 zł (całkowity koszt: 940 zł).

engramowa szkola rodzica

 Szkoła Rodzica 1

Szkoła Rodzica 2

 engramowa szkola rodzica 3

Formularz kontaktowy

 
 
 
 
    

zgoda2

 logo s

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystając nadal z naszego serwisu, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na zapisywanie w przeglądarce plików cookies. W celu uzyskania dodatkowych informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących w związku z tym prawach prosimy o zapoznanie się z treścią naszej Polityki Prywatności.